DEPO HAKKINDA

Depoya hoş geldiniz.


Burası, yaşamış, yaşanmış, bir hikayesi olan (ya da şart değil), hâlâ hayatımızda olmak isteyen ve hâlâ hayatlarımızda olmalarını istediğimiz şeylerin deposu. Bir yaşam, bir an, bir duygu deposu.

Ben, nerede bugüne yakışacağını düşündüğüm bir obje varsa, davetli ya da davetsiz olarak, gidip onu bulmayı ve mümkün olursa depolayıp sizlere, yani yeni hayatlara sunmayı seviyorum. Aslında konu bu kadar basit. Klasik şekilde mezatlardan, antikacılardan değil; gerçek kişi ve mekanlardan edinilmiş objeler… Onları bazen oldukları gibi bırakıyor, bazen küçük yardım dokunuşları yaparak size sunuyorum.

Eskiyle olan samimi ilişkim, çok küçük yaşlarımdan geliyor. Onları hep ayrıcalıklı, başka, benzersiz ve taklit edilmesi zor bulmuşumdur. Şimdi burada da, farklı, eşsiz, anlamlı, göz alıcı, klas ve kendine has objeleri hayatında isteyen insanlarla aynı samimi iletişimi kurmayı hedefliyorum. Evinde, ofisinde, bahçesinde ya da herhangi bir mekanında orijinallikten yana olan ve mekanın atmosferini bir dokunuşla başkalaştırmayı seven insanlarla…

Eskinin, yeni hayatlarımıza çok şey kattığını biliyorum. Çünkü yaşamış; kanıtlanmıştır.

Serdar Seren